Отборите на ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив играят при 2:1 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 – Ботев Пд 2:1, пълен обрат

Отборите на ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив играят при 2:1  в мач от 35 кръг на шампионата по футбол. Срещата на стадион „ Витоша “ в Бистрица стартира в 17:45 часа и се излъчва по DIEMA SPORT. Двубоя ще следим за вас в развиване минута по минута в Gong.bg.

В 50-ата минута, с първия прецизен удар в мача, резултатът беше открит. Кристиан Нвачукву се разписа за 1:0 за Ботев Пд . След центриране отдясно, 18-годишният нигериец овладя топката, направи няколко крачки, с цел да си обезпечи по-добра позиция и стреля тъкмо.

В 81-ата минута обаче ЦСКА 1948 съумя да изравни посредством Неделко Пишчевич . Педриньо центрира, Пишчевич надскочи Ехидже Окаки и насочи балонен удар, с цел да остави беззащитен вратаря на Ботев Пд. Останаха подозрения, че Окаки може да е играл финален с топката в тази обстановка.

В добавеното време на мача " алените " сътвориха цялостен поврат. След центриране от корнер Неделко Пишчевич още веднъж надскочи всички и заби с глава попадение за 2:1.

През първото полувреме на срещата двата отбора не насочиха нито един прецизен удар. Въпреки това, в 27-ата минута Ботев Пд сътвори първата заплаха в срещата. След центриране отляво, топката доближи до Мартин Секулич, който беше на метър от вратата, само че Петър Маринов го затвори, по-късно Фауастас също стреля, само че Симеон Василев се намеси в последния миг.

10 минути по-късно ЦСКА 1948 също имаше късмет. Чудесен пас на Талис през центъра откри Никола Илиев, който стреля от отдалеченост, само че в навън.

Гредата оказа помощ на ЦСКА 1948 в 41-ата минута. Мартин Секулич стреля по диагонал от границата на назателното поле, само че топката се отби в гредата зад вратаря Петър Маринов.

В 76-ата минута домакините имаха своя късмет да изравнят резултата. Блестяща интервенция на Матвей Игонен я предотврати, скед като Парвиз Умарбаев отпправи доста мощен удар в очертанията. Стражът обаче с опитност мазета.

Двубоят има огромно значение за „ алените “, които към момента са в борбата за седмото място, даващо право на бараж за евротурнирите. От друга страна Ботев към този момент си обезпечи мачове в Европа посредством шампионата за Купата на България.

Стартови сформира:

ЦСКА 1948 : 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов.

Старши треньор: Валентин Илиев

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен, 3. Джон Емануел, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез

Главен арбитър: Иво Андреев

81’ Неделко Пишчевич 90+1’ Неделко Пишчевич